Lyžařský výcvik 2018

Dne 6.1. 2018 jsme se sešli v Benátkách u KB a vydali se na lyžařský výcvik na Benecko. Po dlouhé cestě jsme dorazili na Martinovu boudu, vynosili jsme věci, lyže a běžky do chaty, kde jsme čekali, až nám přidělí pokoje. Setkali jsme se v jídelně, kde nám paní učitelky Jana Poluhová a Sylva Buriánová vysvětlily všechna pravidla, celý týdenní program a představily nám pomocnou instruktorku Báru Schrekovou a zdravotnici Ivu Němečkovou.

Další den v 9:00 jsme se sešli na svahu, kde nám rozdaly ski pasy a při první jízdě nás rozdělily do tří výkonnostních skupin. Dopoledne jsme lyžovali na nejmenším svahu, který byl nad chatou. V poledne jsme se vydali na oběd do chaty. Po poledním klidu se první družstvo rozhodlo, že půjde lyžovat na náročnější svah, na kterém byla také poma. S paní učitelkou se učili carvingový oblouk a kristiánky. Druhé družstvo se učilo zapichovat hůlky a třetí se učilo základy lyžování. V 16:00 jsme šli na procházku do města a na snowtubing.

V úterý jsme byli na běžkách, kde byla velká zábava. Učili jsme se základy běžkování. Dopoledne jezdilo první a část druhého družstva. A zbytek šel na procházku. Jezdili jsme pořád dokola. Když jsme dojezdili, vrátili jsme se do chaty, kde už na nás čekal oběd. Odpoledne první družstvo šlo na procházku a třetí a zbytek druhého šlo na běžky.

Ve čtvrtek jsme měli závody na lyžích. Ráno po snídani nám paní učitelky rozdaly startovní čísla. Kluků jelo celkem šestnáct a holek patnáct. Když  jsme došli na svah, mohli jsme se párkrát rozjezdit. Poté jsme se seřadili před startem a první mohl vyrazit. První z kluků skončil Štěpán Juda a první z dívek byla Tereza Truhlářová. Po obědě se konal další závod, ale tentokrát byl na běžkách, rozdělili jsme se do tří skupin.

V pátek dopoledne jsme ještě lyžovali a mohli jsme i do bufetu. Po  obědě jsme si začínali uklízet a balit. Když jsme dobalili, odnosili jsme věci do autobusu a hurá domů.

 

T.Truhlářová, T.Horňák, K.Bendl, P.Nekvinda a J.Kavalír, 7.A

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018