Máme rádi Česko

Soutěž „Máme rádi Česko“ probíhala na prvním stupni naší školy od 1.října 2018. Po dobu tří týdnů hledali žáci správné odpovědi na otázky tříkolového kvízu a stejnou dobu měli i na přihlášení svého výtvarného díla do umělecké části soutěže. Do hry a soutěže o ceny se zapojilo celkem 96žáků, z nich 81 se pokusilo vyřešit a odevzdalo alespoň jedno kolo kvízu a 40 dětí přihlásilo do soutěže svoje umělecké dílko.

Ve výtvarné části soutěže porota udělila deset ocenění ve dvou kategoriích. V kategorii prvních tříd zabodoval a na prvním místě se umístil Daniel Smik ze třídy I.A, druhé místo obsadila Julie Veškrnová a o třetí místo se podělila Nela Sudíková, Eliška Bašusová a Jana Říhová žákyně I.A. V kategorii starších žáků porota za vítěze vyhlásila Vanesu Pavelkovou ze III.C, udělila dvě druhá místa pro Johanu Štumfovou z V.C a Lukáše Voborníka ze IV.B a dvě třetí místa obsadily Eliška Říhová a Anežka Zahradová ze III.C.

Absolutními vítězi celé soutěže byli vyhlášeni tři nejaktivnější žáci: Tomáš Ptáček ze IV.A, Linda Vernerová a Lukáš Voborník ze IV.B. Podařilo se jim vypátrat správné odpovědi na všechny kvízové otázky, zúčastnili se i výtvarné části soutěže a dosáhli tak maximálního počtu 80 bodů.

Celkem třicet účastníků s bodovým ziskem 80- 58 bodů získalo jako cenu za svou aktivitu a úsilí v soutěži místenku na poznávací zájezd do Prahy, který se uskuteční 13. listopadu 2018 a měl by obohatit zvídavé soutěžící o další poznatky a zážitky.

Doufáme, že věcné ceny nebo místenky na zájezd nejsou to jediné, co účastníci zapojením se do soutěže získali. Snad se při pátrání po správných odpovědích trochu pobavili, narazili možná i na další zajímavé informace a jistě jim něco uvízlo v paměti, co se jim v budoucnu může hodit.

Za organizátory soutěže Mgr. Jana Mlčochová

 

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018