Abeceda peněz

TŘÍDNÍ FIRMA  

Ve 4. třídě v roce 2018 jsme na výzvu České spořitelny založili třídní firmu. Naším úkolem je rozmnožit počáteční vklad 3000Kč,který nám poskytne právě Česká spořitelna. Ve firmě chceme péct sušenky, vyrábět klíčenky, mýdla, sůl do koupele pěstovat bylinky, malovat kraslice a šít tašky. Výrobky budeme prodávat na trhu. Chceme, aby výrobky lidem udělaly radost a my něco vydělali a taky se něco nového naučili.(Natálka Kutílková)

  1. listopadu 2018

Beseda s paní Nezbedovou  

Dnes nás ve třídě navštívila paní Jana Nezbedová. Přednášela nám o jejich rodinné firmě N&N KOŠÁTKY. Říkala nám, jak to v jejich firmě chodí, kdo ve firmě pracuje, co má na starosti.

Další informace o práci ve firmě jsme se dozvěděli z prezentace, kterou pro nás připravili rodiče Matouše Hráského. Například že ředitel má svou asistentku.

 

  1. prosince 2018

Volba ředitele    

Ve středu 19. 12. se konala volba ředitele naší třídní firmy. Bylo šest kandidátů. Do konkurzu na místo ředitele se přihlásili: Jana, Dan, Lukáš U. Tomáš P. Tomáš M. Denis K. Jejich úkolem bylo v krátkém projevu představit naši firmu. Třída hlasováním rozhodla, že ředitelkou se stane Jana, která získala 11 hlasů. Ředitelka po zvolení jmenovala Terezu Hospodkovou svojí asistentkou.

Úkol pro příště: vymyslet a schválit název a logo firmy

(zapsala Tereza Hospodková)

 

11. ledna 2019

Schválení názvu firmy, výběr loga, výběrové řízení na pozici hlavního účetní a pokladní

Dnes se konalo výběrové řízení na pozici hlavního účetní. Účastníci: Denis Komenda, Markéta Bendlová, Tomáš Ptáček, Petr Laskoš , Gabrielle Thompson a Maruška Dinh Minh Trang. Všichni dostali za úkol zaúčtovat do tabulky nákupní doklady, spočítat výdaje a zůstatek. Tento úkol nejlépe splnila Markéta Bendlová a stala se tak hlavní účetní naší firmy. S pokladnou jí bude pomáhat Denis Komenda.

Z návrhů jsme odhlasovali název pro naši firmu. Bude se jmenovat FOR YOU – PRO VÁS. Všichni se pustili do tvorby loga.

 

  

15.ledna 2019

NÁVŠTĚVA PRACOVNIC Z ČESKÉ SPOŘITELNY U NÁS VE TŘÍDĚ

Dnes k nám do třídy přišly dvě pracovnice z České spořitelny. Hráli jsme různé kvízy ve skupinách, které se týkaly projektu Abeceda peněz. Řekli nám, jaké jsou druhy peněz, ukázali nám ochranné prvky bankovek, mluvili jsme o hodnotě peněz a jak s nimi hospodařit. My jsme jim představili naši firmu a náš podnikatelský plán. Pak nám předaly obálku se vstupním kapitálem. Bylo v ní 3000Kč na rozjezd našeho podnikání. Hlavní účetní dostala účetní knihu na zápis všech výdajů. Všichni dostali modré kloboučky s logem spořitelny.

(Jana Nezbedová – ředitelka firmy + Tereza Hospodková – asistentka ředitele)

16.ledna 2019

NAŠE NÁVŠTĚVA ČESKÉ SPOŘITELNY

Dnes jsme byli v České spořitelně. Pracovnice spořitelny nám ukázaly naši i cizí měny, naučily nás vybírat peníze z bankomatu, obsluhovat stroj na počítání mincí a u platbomatu jsme se zkusili kouknout na zůstatek peněz na účtu a změnit pin účtu. Pak jsme měli videokonferenci s bankéřem. Dostali jsme od něj hádanku a úkol napsat, jak se naše firma jmenuje.                                                                                     (Jana Nezbedová – ředitelka firmy + Tereza Hospodková – asistentka ředitele)

 

 

17.ledna 2019

PRŮZKUM TRHU

V hodinách informatiky upravujeme dotazník pro průzkum trhu. Chceme zjistit, zda o naše výrobky bude zájem.

 

 

 

 

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018