IQ Landia

Dne 6.2. 2019 jsme navštívili IQLANDII v Liberci.

V 6:20 jsem se probudil a šel jsem se obléknout. Batoh jsem měl už připravený, takže jsem se mohl vydat ke škole. V 7:30 pro nás přijel autobus. V autobuse jsme se nudili, tak jsme hráli hry na mobilech. Když jsme dorazili, tak jsme nějakou dobu čekali venku. Naštěstí tam byly taky atrakce, takže jsme se nenudili. Poté nás pustili dovnitř, kde jsme si odložili batohy a bundy. Pak nás paní informovala o pravidlech a poté jsme už mohli jít. Při vstupu jsme obdrželi papíry s otázkami a úkoly, které jsme měli během prozkoumávání vyplňovat. První nás zaujala fontána, která byla při vstupu. Před ní stála obrazovka, na kterou jsme si nakreslili obrazec, který se poté promítnul před námi v podobě vody. Pak jsme šli do oddělení, které se zaměřovalo na lidské tělo. V této místnosti jsme si s Dominikem změřili tlak i tep srdce. Dále tam byl robot, před kterým byla obrazovka, kde jsme klikali na to, co má udělat. Pomocí tlakoměru a dalších přístrojů jsme doplnili první papír. Když jsme odcházeli do jiného oddělení, vyzkoušeli jsme ještě zvukoměr, který nám ukázal, jakou máme sílu zvuku. Dále jsme navštívili vesmírnou místnost, ve které jsme si vyzkoušeli řízení robota, který odebírá vzorky měsíce a dále ještě pobyt v sondě. U vstupu do planetária jsme ještě viděli sochu Dartha Vedera sestavenou z LEGA. Cestou zpět jsme prošli blikajícím tunelem a pak jsme doplnili další papír. Dále jsme navštívili SEXmisi. Tam jsme viděli informace o tom, jak vznikají děti atd.. V tomto oddělení jsme doplnili další papír. Pak jsme se vydali do technologií. Tam jsme si mohli vyzkoušet točící se pračku a moderování počasí, kde byl tkzv. „green screen“. Když jsme si pak všechno vyzkoušeli, navštívili jsme s paní učitelkou planetárium. Nejdříve nám pan průvodce ukazoval noční oblohu v zimě a pak nám pustil film zvaný Cesta ke hvězdám.Film byl o tom, jak vznikly hvězdy a jaký mají podíl na tom, že naší planetě vznikl život. V planetáriu se mi hrozně líbilo. Po filmu jsme měli ještě chvíli čas, takže jsme šli do podzemí. Nakonec jsme se sešli u východu, kde jsme měli možnost koupit si suvenýry. Když jsme vyšli, tak už tam pro nás byl autobus. Přijeli jsme v jednu hodinu odpoledne.

 

V IQLANDII se mi moc líbilo! byl to jeden z nejlepších výletů co jsem zažil!

                                     Jakub Votoupal 6.B

 

 

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018