Abeceda peněz – jarmark 4.A

11.dubna 2019

Ahoj maminko,

píšu Ti kvůli našemu jarmarku. Včera jsme se třídou prodávali na Velikonočním jarmarku.  Prodávali jsme různé velikonoční dekorace. Měli jsme taneční vystoupení, abychom přilákali hodně lidí. Líbilo se mi, že jsem mohl prodávat. A už vím, jakou to dá práci. A bavilo mě, jak jsme mluvili do megafonu, abychom lákali další zákazníky. Vydělali jsme si 12 000 korun. Ale ještě nevíme, za co je utratíme. Máme ještě splatit půjčku 3 000 korun  České spořitelně.

Přeji hezké Velikonoce. S pozdravem Kuba ( Jakub Hašl 4.A)

PS:V příloze Ti pošlu nějaké fotky.

 

 

Ahoj mami,

píšu, abych Ti popsal, jaké to bylo na jarmarku. Nejdřív jsme čekali, až nám postaví stánek, pak jsme do něj dali zboží a po chvilce jsme začali prodávat. Za pár minut jsme vyprodali všechny psí sušenky. A když začala hrát hudba, tak jsme šli tancovat, abychom nalákali další zákazníky. Po chvilce jsme prodali všechny květináče. Pak došli i ptáčci, a nakonec už nic nezbylo. Tak jsme jen tancovali. Ale zpátky ke stánku. Náš stánek prodával psí sušenky, ptáčky z keramiky na zapichování, květináče a přívěsky z bužírek. Celkem jsme vydělali 12000 Kč. Bylo to super v roli prodavače.

Protože jsi byla v práci a nemohla přijít, posílám Ti několik fotek.

S pozdravem Tvůj Matouš (Matou Hráský 4.A)

 

 

Ahoj mami,

chci ti napsat, co jsme zažili na Velikonočním jarmarku. Náš celý projekt se  jmenoval Abeceda peněz a závěrečný jarmark  se konal na náměstí Na Burse. Bavilo, mě jak jsme výrobky vyráběli a pak jsme je i prodávali na trhu. A taky mě, bavilo, že jsem si mohl vyzkoušet roli prodavače. Někdo měl roli prodavače, někdo  hlídal pokladnu, někdo balil zboží do tašek a taky jsme mluvili do megafonu a lákali další zákazníky. Prodávali jsme psí sušenky, mýdla a sůl do koupele pomlázky a spoustu dalších  výrobků. Celkem za  dopoledne jsme vydělali 12 000  Kč. České Spořitelně musíme splatit počáteční kapitál, který nám půjčila na začátku našeho projektu. Takže nám zůstane 9 000 Kč. A doufám, že si za ty peníze koupíme něco pěkného.

Pěkný zbytek dne Ti přeje Tomáš (Tomáš Janák 4.A)

 

 

Ahoj maminko!

Víš, jak jsme dostali příležitost od České spořitelny podnikat? Tak ve středu 10. dubna 2019 se jarmark konečně uskutečnil!!! Před spořitelnou jsme měli tři stánky. V našem stánku se prodávali bužírky, psí sušenky,  keramičtí ptáčci a dřevěné a keramické květináče s bylinkami. Trochu jsem se styděla, když jsem měla vyvolávat, ať si lidé koupí naše výrobky. Ale nakonec jsme všechno prodali. Dokonce jsme si i zatancovali. Taky jsme si zkusit mluvit do megafonu. Ale já si to nezkusila. A táta si koupil sůl do koupele, tři pomlázky, moji slepici a moji bužírku. Bylo to super.

Filípek se jistě uzdraví. Přijedeme se do nemocnice za vámi podívat.

(V PŘÍLOZE TI ZASÍLÁM NĚKOLIK FOTEK)

S láskou Tvoje EsterkaJ (Ester Maršálková 4.A)

 

Ahoj babičko!

Píšu Ti dopis, ve kterém Ti budu vyprávět o včerejším Velikonočním jarmarku. Asi už víš, že nám Česká spořitelna nabídla zkusit si podnikání v projektu Abeceda peněz. A včera byl ten den, kdy se uskutečnil Velikonoční jarmark. Byl to zážitek, na který nikdy nezapomenu. Vyzkoušel jsem si roli prodavače a mluvčího, který mluví do megafonu – hlásné trouby a láká lidi, aby se přišli podívat na náš jarmark. Zatancovali jsme pro zákazníky tanec a já jsem je lákal i hrou na housle. Všechno jsme vyprodali, a díky tomu jsme si vydělali 12 000 Kč! Ale ještě nevíme, co s nimi budeme dělat. Určitě se s někým rozdělíme.

V příloze najdeš pár obrázků.

Hezké Velikonoce babi!                           Tvůj Tomáš! (Tomáš Ptáček 4.A)

 

 

 

 

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018