Praha gotická

V rámci dějepisného učiva v sedmém ročníku jsme se rozhodli navštívit hlavní město a prohlídnout si stavby,které jsou součástí Královské cesty. Naše exkurze začala na Pražském hradě,kde jsme postupně navštívili baziliku svatého Jiří,Vladislavský sál a Chrám svatého Víta. Z Hradu jsme se přesunuli Nerudovou ulicí až na Karlův most a pak na Staroměstské náměstí,kde jsme si počkali na odbíjení Staroměstského orloje.Naše cesta skončila u Prašné brány,kde také končí Královská cesta. U všech památek četli žáci předem připravené referáty,takže prohlídka byla doplněna o výklad z historie. Úplně na závěr všichni dostali očekávaný rozchod,aby mohli doplnit ztracené kalorie.

Mgr. Jana Nejedlá

.

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018