Den indonéské kultury

Dne 21.3. 2019 proběhl na Základní škole Benátky n/J, Pražská 135 Den indonéské kultury. Jednalo se o kulturní seminář vedený v anglickém jazyce lektory a umělkyněmi indonéské ambasády v Praze. Tato akce prohloubila již dlouholetou spolupráci mezi městem Benátky n/J a indonéskou ambasádou.

Žáci 6.-9. ročníku se v 50 min. blocích nejprve dozvěděli základní informace a zajímavosti o Indonésii, poté shlédli tance typické pro tuto kulturní oblast a poslechli si písně zahrané na nástroj z bambusu – angklung. Všichni byli velmi překvapeni, když umělkyně zahrály písně „I have a dream“ od Abby nebo oblíbenou lidovou píseň T.G. Masaryka „Ach synku, synku“.

V poslední třetině semináře si všichni žáci vyzkoušeli jak tanec, tak písně na bambusový angklung. Vše bylo vedeno v uvolněné a přátelské atmosféře a děti si akci moc užily. Navíc si hravou formou procvičily poslech s porozuměním v předmětu anglický jazyk a výuka jim byla takto zpestřena.

Jaroslav Fröhlich