Překvapení pro maminku

V neděli 12. května měly maminky svátek. Protože mám svou maminku moc ráda, připravila jsem jí překvapení. Ve škole jsme upekli perníkové srdce. Po vyučování jsem byla mamince koupit růži. Když jsem přišla domů, tak jsem musela schovat to perníkové srdce a tu růži jsem dala do vázy s vodou, a také jsem jí schovala. V neděli jsem růži i perníkové srdce dala mamince. Maminka byla hrozně nadšená a moc se jí to všechno líbilo.

Jak se peče perníkové srdce:

Připravíme si suroviny.

2 vejce (1 na potření)

4 lžíce medu

1 hrnek cukru moučky (200g)

2 a půl hrnku hladké mouky (500g)

1 prášek do perníku

1 lžička prášku do pečiva

1 třetina kostky másla 80g

Odvážíme si všechny suroviny. Mouku nasypeme na vál, přidáme prášek do pečiva a do perníku. Do misky na šlehání dáme med, cukr a vajíčka a ušleháme. Potom to všechno smícháme a vypracujeme těsto. Těsto rozválíme a vykrojíme srdíčka. Ty potom pečeme v troubě na 180°C asi 15- 20 min. Upečená srdce potřeme vajíčkem a necháme vychladnout. Po vychladnutí perníky zdobíme polevou z čokolády nebo bílků.

(Tereza Hospodková 4.A)

Překvapení pro maminku

Byl Den matek, tak jsme ve škole pekli perníkové srdce. Bylo to těžké schovat tašku se srdíčkem, když jsem přišla v pátek ze školy. Strašně jsem se těšila a nemohla jsem se dočkat, až jí ho dám. Konečně je neděle, říkala jsem si v duchu a šla jsem si pro ukrytý dárek a běžela do pokoje. Když se maminka probudila, dárek jsem jí konečně předala. Maminka byla překvapená a říkala, že se jí to strašně moc líbí.

(Gabrielle Thompson)

Překvapení pro maminku

Každou druhou květnovou neděli v roce mají svátek všechny maminky. Ve škole jsme všichni své mamince upekli veliké perníkové srdce. Když jsem v pátek přišel domů ze školy, šel jsem schovat to perníkové srdce do skříně. Byla to docela dřina, protože jsem si zrovna vzpomněl, že moje máma v pátek uklízí. Chtěl jsem jí přemluvit, aby úklid odložila na neděli, ale to nepomohlo. Takže jsem to perníkové srdce vytáhnul a to přání pro maminku taky a dal jsem jí to hned. Maminka byla moc ráda za to perníkové srdce, co jsme vytvářeli. Řekla mi, že je moc hezké.

(Denis Komenda)

Překvapení pro maminku

V neděli 12. května měly všechny maminky svátek, a proto jsme jim upekli perníkové srdce. Když jsem přišel domů, tak jsem srdce schoval do šuplíku. Bylo to lehké, protože maminka nebyla doma. Když jsem jí srdce v neděli dal, říkala, že je moc pěkné a ptala se, jestli je všechno na něm jedlé. Potom jsem jí vyprávěl, jak jsme perníkové srdce dělali. Mouku jsme nasypali na vál, přidali prášek do perníku i do pečiva a máslo. Do misky jsme dali 2 vejce, 4 lžíce medu, cukr moučku a vše našlehali. Na vále jsme z toho udělali těsto a uváleli placku. Z placky jsme vykrájeli srdce a dali do trouby asi na 15 minut péct. Ještě horké jsme je potřeli rozšlehaným žloutkem. Potom jsme je nazdobili a nechali uschnout. Viz foto.

(Daniel Staško)

Den matek

Dne 12. května byl Den matek. Ve škole jsem upekla pro maminku perníkové srdce. Když jsem přišla domů, tak jako vždy kromě mě a mého kocourka nikdo doma nebyl. Tak jsem tašku s dárkem schovala do skříně a šla jsem koupit růži do květinářství. Růži jsem donesla domů a dala do vázy. Schovala jsem vázu s růží do pokoje. V neděli ráno, když maminka vstala a sedla si na gauč, letěla jsem pro dárek, šla jsem zpátky do obýváku a s dárkem a růží v tašce, kterou jsem držela v ruce za zády. Dala jsem mamince dárek a popřála jsem jí ke Dni matek. Mamince se dárek moc líbil, měla radost.

(Tereza Pavlíková)

Překvapení pro maminku

V neděli 12. května byl Den matek, a tak jsme se se třídou rozhodli upéct maminkám velké perníkové srdce. Moc jsem se těšil, až ho mamce dám. Maminka pro mě přijela jako obvykle na parkoviště před Komerční banku, a když přijela, otevřel jsem jí dveře a dal jsem jí to velké perníkové srdce už v autě. Byla moc překvapená a šťastná. A pak jsme jeli domů. Doma jsme si to srdce dali. Bylo moc dobré.

(Tomáš Ptáček)

Překvapení pro maminku

V neděli byl Den matek, a tak jsme ve škole chystali překvapení v podobě perníkového srdce. Nebylo vůbec lehké ho schovat, napadlo mě dát ho do tátovy dílny. Potom to šlo jako po másle, protože jsem s mámou odjela do Prahy na výstavu Svět knihy. V sobotu jsem byla srdce zkontrolovat, jestli ho náhodou můj bratr nesnědl, ale bylo tam. V neděli jsem byla natěšená na to, jak bude moje mamka šťastná, až jí ho dám. Potichu jsem došla pro srdce a zaklepala na dveře. Máma šla otevřít, vůbec to nečekala, že tam budu já. Byla moc ráda, že na ni myslím a dala mi pusu sladkou jako samotné srdce.

(Linda Smrčková)

Překvapení pro maminku

Maminky měly v neděli 12. května svátek. Protože mám maminku rád, tak jsem jí připravil překvapení. V úterý jsme upekli ve škole perníkové srdce. Ve čtvrtek jsme srdce ozdobili a zabalili. V pátek jsme si je vzali domů. Po škole pro mě přijela mamka a já jsem v ruce držel tu tašku s dárkem. Mamka se mě ptala, co v ní mám a já jsem řekl, že se mi nevešlo do tašky učení, a že jsem si vzal další tašku a mamka se divila. Když jsme, přijeli domů, tak jsem šel do pokoje a moje mamka šla jíst a já jsem se převlékl. Pak jsem šel za mamkou i s tou taškou a mamka se zase divila. Tak jsem jí popřál a ona řekla, že to je ode mě hezké a že má radost.

(Jakub Hašl)