Botanicus Ostrá

 Dne 16. 5. jsme jeli společně se 3. A do Botanicusu Ostrá u Lysé nad Labem. Vzali jsme si tam peníze. Jeden groš stál 10 korun. Byli tam stánky např. dráteník, košíkárna, kovárna atd. Byla tam také krásná velká zahrada plná květin a bylinek. Byl tam i stánek, kde sis mohl něco koupit a bar, kde sis mohl odpočinout a jít na čaj. V takovém menším obchůdku jsem si koupila velký a malý sáček. V kovárně jsem si koupila minci, vyrejžovala si zlato a v krčmě si koupila spolu s Vali palačinky a čaj. Výlet se mi moc líbil.

Iveta Zelinková, 3.C

 

 Byli jsme na výletě v Ostré. Je to vesnice tradičních řemesel, kde jsme si mohli vyrobit svíčky, mýdlo, papír s potiskem, růže a vyrazit mince. Vesničkou nás provedla paní průvodkyně, která nám ukazovala stánky řemesel. Za kapesné jsme vyměnili groše a já si vyrobil papír a čtyři mince. Moc se mi tam líbilo.

Michal Máj, 3. C

 

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018