Září a exkurze 9. ročníku

Židovské muzeum Praha

Dne 16. září třídy 9.A a 9.B navštívily Židovské muzeum v Praze. Na exkurzi jsme odjížděli v 8 hodin ráno od Komerční banky. Když jsme přijeli do Prahy, čekala nás chvilka chůze přes Staroměstské náměstí. Cestou jsme viděli spoustu památek jako například Obecní dům nebo sochu mistra Jana Husa. Po příchodu do infocentra Židovského Města jsme se rozdělili na dvě souměrně nesouměrné skupiny. První skupina skoro souměrných začínala v Maiselově synagoze, kde jsme se dozvěděli informace o židovské kultuře. Dále jsme navštívili Staronovou synagogu, kde kluci museli mít na hlavě jarmulky, protože synagoga je stále funkční. V Pinkasové synagoze nás zaujaly stěny popsané 80.000 jmény zavražděných Židů. Také jsme navštívili Španělskou synagogu. Na konci prohlídky jsme se šli podívat na Židovský hřbitov, který je třípatrový. Pochován je zde například Rabín Löw. Samozřejmě i skoro nesouměrná skupina tuto trasu absolvovala. Exkurze se nám moc líbila, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací.

 

Sára Koštejnová a Lucie Součková

 

 

Praha- letiště Václava Havla

20.9.2019 jsme společně s IX.B s paní učitelkou Tesařovou a paní učitelkou Šmídovou vyjeli na letiště Praha-Ruzyně. V 7:00 jsme od KB vyrazili autobusem plným natěšených puberťáků, kteří se těšili, až odletí na prázdniny. Netrvalo to moc dlouho a zjistili jsme, že je to jen exkurze. Stále v nás však přetrvávala radost z letadel. Poté, co jsme vstoupili do terminálu, kde jsme dostali visačky, jsme prošli kontrolou. Dále jsme nasedli do autobusu, který nás provezl po celém letišti. Ukázal nám hasičárnu, letadla a ranvej. Poté jsme vstoupili do oploceného prostoru, odkud jsme sledovali vzlety a přistání letadel. Nakonec jsme v terminálu dostali rozchod, nasvačili jsme se, nakoupili upomínkové předměty a odjeli jsme domů. Exkurze se nám moc líbila.

 

Petr Nekvinda a Matěj Pluhař

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018