Sedmé setkání partnerských měst – Hustopeče 19.-20.9.2019

               Ve dnech 19.-20.9.2019 se v jihomoravských Hustopečích konalo již v pořadí 7. setkání partnerských měst Benátky n.J.-Hustopeče-Modra. Setkání bylo především v rovině sportovního utkání mezi školami.

     Ve čtvrtek se naši žáci po dlouhé cestě na Moravu vydali na nedalekou vyhlídku a mezi mandloně, ze kterých rádi ochutnali. Po příchodu do multifunkčního dětského centra Pavučina následovalo občerstvení a exkurze přímo v Pavučině a poté v centru Hustopečí. Poté jsme se ubytovali v hotelu Formanka a pokusili se zdolat řízek XXL, což se mnohým nepovedlo. Závěr prvního dne byl ve znamení kina pro děti a plánování pátečního sportovního dne učiteli všech zúčastněných škol.

     V pátek po snídani jsme se přesunuli do sportovní haly, kde se turnaj oficiálně zahájil za účasti delegací všech tří měst. Poté jsme se rozdělili na jednotlivá sportoviště. Dívky hrály florbal, chlapci fotbal. Po obědě dívky pokračovaly přehazovanou a chlapci soutěžili v házené. Město Benátky n.J. reprezentovalo celkem 32 žáků ze ZŠ Pražská 135 a ZŠ Husovo náměstí pod vedením ředitelů Radka Dostála a Jana Novotného, pedagogů Václava Burkovce, Jaroslava Fröhlicha a Barbory Doušové.

     Mladší žáci ve složení: Ondřej Domalíp, Vojtěch Slušný, Radek Štorkán, Filip Šulc (ZŠ Pražská 135) a Jaromír Nop, Kryštof Příhoda, David Dobřenský, Daniel Hons (ZŠ Husovo náměstí) se umístili na 2. místě, když především ve fotbalu předváděli výborné výkony.  Starší žáci ve složení: Lukáš Beran, Štěpán Bradáč, Štěpán Habada, Petr Nezbeda (ZŠ Pražská 135) a Jakub Sekáč, Vojtěch Dostál, Jan Fišer, Tomáš Dlask (ZŠ Husovo náměstí) se i přes velkou snahu umístili na bronzové pozici.

     Mladší dívky: Karolína Kalkušová, Eliška Piroutková, Magdalena Podráská, Běla Smetanová (ZŠ Pražská 135) a Kristýna Lejsková, Lucie Višňáková, Magdalena Zámostná, Veronika Jíchová (ZŠ Husovo náměstí) turnaj vyhrály! Starší dívky: Eliška Cinklová, Tereza a Zuzana Havlínovy, Anna Smetanová (ZŠ Pražská 135) a Aneta Jandlová, Denisa Drábková, Michaele Winterlingová, Leontýna Soumarová (ZŠ Husovo náměstí) obsadily pěkné 2. místo.

     Všem žákům patří pochvala za reprezentaci našich škol a města. Poděkování také patří Radku Dostálovi a Janu Novotnému, kteří zde zastupovali městskou radnici, pedagogům Václavu Burkovcovi, Jaroslavu Fröhlichovi a Barboře Doušové za organizaci akce, dozor nad žáky a koučování během turnaje a v neposlední řadě také panu Milanu Novákovi za výborné přepravní služby.

  Jaroslav Fröhlich

   ZŠ Pražská  , Benátky n/J

 

 

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018