Projekt ŠD – obnovení teepee

V měsících září a říjnu jsem společně s dětmi realizovala obnovení vrbového teepee na dolní zahradě pod podiem, které uschlo před letními prázdninami.

Nejprve jsme si připravili vrbové pruty, ze kterých jsme velmi opatrně odstranili listy a to tak, abychom nepoškodili zárodky pupenů pro další rok. Dolní konce prutů jsme ponořili do vody. Vodu bylo třeba pravidelně měnit. Po několika týdnech jsme pozorovali, jak na prutech začínají vyrůstat malé, jemné kořínky. V průběhu „péče“ o vrbové pruty jsme se také poučili, jakým užitečným stromem vrba je, jaké je její využití a to nejen pro nás lidi, ale kupříkladu pro včelky.

Když jsme si byli jistí, že se vrbovým prutům u nás daří, rozhodli jsme označit místo, kde budeme pro proutky připravovat jámy na vsazení. Posléze jsme se dohodli, že z praktických důvodů vykopeme spíše rýhu ve tvaru kruhu a dále že vrbovým prutům přilepšíme kvalitnější zeminou. Ve čtvrtek 17.10. proběhlo samotné sázení a následné zalévání.

Dětem se projekt velmi líbil, nejoblíbenější činností bylo kopání.

 

Vedoucí vychovatelka Veronika Neumannová

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018