UČÍME SE O VESMÍRU

V Praze je velké planetárium. Je to budova se zařízením, které názorně předvádí hvězdnou oblohu. V budově je kruhový promítací sál, který má 15 metrů vysokou kopuli. Do kopule se promítají filmy o vesmíru. Hvězdná obloha pak vypadá skutečně. Toto planetárium je jedno z největších na světě. V sále jsou pohodlná sedadla, na kterých jsou hlasovací zařízení, která jsme ale nepoužívali. My jsme planetárium navštívili s naší třídou 9. října a promítali nám film Pohyby Země. Hodil se nám k učení v přírodovědě.

Vyfotili jsme se před planetáriem u modelu přistávacího modulu Apolla 11.

Na druhé fotografii je pan Ladislav Štrych u nás ve škole.

Astronomové pozorují Měsíc, Slunce, hvězdnou oblohu a další objekty sluneční soustavy na hvězdárnách hvězdářskými dalekohledy. Ve škole nás navštívil nadšený astronom benátecké hvězdárny pan Ladislav Štrych. Vyprávěl nám o vzniku sluneční soustavy a jednotlivých planetách. Jeho videoprojekce s výkladem byla zajímavá. Pozval nás na pozorování noční oblohy a Měsíce hvězdářským dalekohledem na hvězdárnu do Obodře. Těšíme se na první listopadový týden. Doufáme, že vyjde počasí a my uvidíme zajímavé věci.

Denis Komenda a Tomáš Ptáček V.A