Návštěva 5.A benátecké hvězdárny

Ve čtvrtek 7. 11. nám konečně vyšlo počasí na pozorování Měsíce a Saturnu z hvězdárny v Obodři. Nejprve nám hvězdáři namířili dalekohled a ukázali planetu Saturn, která se nám jevila jako malá bílá kulička s kruhovým prstencem. Potom otočili kopulí a dalekohledy k našemu měsíci. Na Měsíci jsme pozorovali velké krátery a moře. Návštěva hvězdárny se nám moc líbila, a proto děkujeme hvězdářům za pozvání. Určitě se zase do hvězdárny půjdeme podívat, až bude něco zajímavého na obloze k pozorování.

(za třídu 5.A T. Hospodková a M. Bendlová)

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018