První pomoc

Dne 28.11. jsme měli přednášku o první pomoci. Vše nám přišel vysvětlit MUDr. Tomáš Hlaváček a záchranářka Klárka Střelečková. Mluvili jsme hlavně o nepřímé masáži srdce. Říkali nám , co máme udělat, když najdeme nějakého člověka ležet na zemi, jak zjistit, zda je v bezvědomí, jakým způsobem komunikovat se záchrannou službou, jak správně zahájit resuscitaci. Je prý i strašně důležité nahlásit, zda se jedná o dospělého člověka nebo malé dítě. Dostali jsme i poznatky o první pomoci při krvácení a popálení. Určitě všechny informace byly velmi důležité, nikdy nevíme, kdy budeme třeba toto vše potřebovat. Na závěr jsme si i resuscitaci vyzkoušeli na figuríně dospělého člověka a miminka.

Žáci 7.B

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018