Mikulášská návštěva

Dne 5.12. navštívil Mikuláš a jeho senza parta Základní školu 17.listopadu a Dům seniorů U Anežky. Mikulášova senza parta se skládala ze dvou andělů, dvou neposedných čertíků a čtyř skřítků pomocníčků. Hned ráno jsme se vydali na dlouhou cestu. Došli jsme až ke dveřím základní školy, kde jsme byli mile přivítáni paní ředitelkou. Ta nás doprovodila do třídy plné ustrašených dětských obličejů. Andělé však děti uklidnili, ale nejprve jim museli říci básničku. Slyšeli jsme plno krásných recitací. Každý básník samozřejmě dostal zaslouženou odměnu v podobě dobrůtek a adventního kalendáře, a pak jsme se s dětmi jsme se rozloučili. Čekala nás ale ještě cesta do nedalekého domova seniorů. Tam jsme byli pohoštěni teplým čajem a dobrou belgickou čokoládkou. Když se babičky a dědečkové shromáždili ve velkém zasedacím sále, překvapili jsme je svou návštěvou. Zůstali jsme stát v úžasu, když jsme uslyšeli krásný zpěv všech seniorů. Andělíčci předali dárečky vyrobené žáky ZŠ Pražská 135. Bylo krásné vidět jejich vděčné obličeje. Rozloučili jsme se a odešli jsme na zpět tentokrát s prázdnými košíky do školy.

Za Mikulášskou senza partu Sára Koštejnová a Monika Němečková 9.B