Botanická zahrada 5.A

Botanická zahrada je obvykle uměle vysázená zahrada, která ukazuje ucelené a odborně zpracované sbírky rostlin, které slouží pro studijní, vědecké a ochranářské účely a obvykle i proto, aby byly zpřístupněny veřejnosti.

  1. ledna jsme jeli do Botanické zahrady hlavního města Prahy v Troji.

Protože se učíme o podnebných pásech, navštívili jsme skleník Fata Morgana, kterým nás provázela paní průvodkyně.

Vstoupili jsme do první části skleníku, který představoval subtropy, pouště a polopouště. Bylo tam velké teplo a sucho. Rostliny přizpůsobené tomuto podnebí se nazývají sukulenty. Pak jsme přešli do deštného tropického pralesa, kde bylo vlhko a teplo. Líbila se nám jezírka s rybami, byl tam vodopád a hodně rostlin. V třetí a poslední části skleníku bylo vlhko a chladno. To byl horský mlžný les v tropických horách. Tam nás zaujaly hlavně masožravé rostliny.

Exkurze byla poučná a zábavná.

Jana Nezbedová a Natálie Kutílková 5.A

 

Ukázka z fotogalerie
Kontakt

ZŠ Benátky nad Jizerou
Pražská 135, 294 71 Benátky nad Jiz.

Tel: 326 362 196
Podatelna:
prazska@zsbenatky.cz
Dat. schránka:
wyma8y

IČO:
70997519

Projekty

Podpora výuky plavání na základních školách 2017 / 2018