Ohlédnutí za školním rokem

V 1. pololetí školní výuka probíhala normální formou. Chodili jsme do školy bez jakéhokoliv omezení. Jeli jsme například do planetária a jezdili jsme na různé exkurze. Ve škole jsme se všichni učili bez komplikací. Pak nastalo 2. pololetí a vše se změnilo. Do České republiky přišla virová epidemie – koronavirus. Škola se musela uzavřít a my jsme museli jít domů. Všichni si mysleli, že za měsíc půjdeme určitě opět do školy. Ale mýlili jsme se. Samozřejmě jsme se i tak učili. Učení doma mi vůbec nevadí. A baví mě to. Občas jdeme za paní učitelkou vyzvednout si nějaké věci. Když už tahle krize byla mírnější, pár dětí se mohlo přihlásit do školy. To co mi bylo líto, že nemůžeme jet na školní výlet, na který, jsem se moc těšila a určitě nejsem sama. Tím, že to byl poslední výlet na 1. stupni, tak mě to moc mrzí.

Školní rok jsem si velice užila. Až na koronavirus. Paní učitelka mi bude moc chybět. Naučila mě i naší třídu úplně všechno. Jsem moc ráda, že jsem měla takovou paní učitelku. Lepší jsem nemohla dostat. Hlavně to s námi umí a chápe nás.

Na prázdniny jsme chtěli letět na dvě dovolené, ale bohužel kvůli koronaviru to nejde. Jinak pojedu na dva koňské tábory. A s rodiči pojedeme do Krkonoš na túry. Taky se budeme jezdit koupat do Luštěnic.

V 1. pololetí jsem měla 2 dvojky z Matematiky a Vlastivědy. Doufám, že teď bude jen jedna 2 a to z Matematiky. Né každému jde všechno.

H.Svítilová 5.B

V prvním pololetí jsme byli se školou na různých akcích a na naučných programech. V listopadu jsme jeli na Dětskou notu do Mladé Boleslavi s 5.A. Také u nás ve škole byla ORNITA, ve které jsme si povídali a ukazovali živé ptáky. A několikrát jsme byli v divadle. Když jsme se učili o Praze šli jsme do knihovny a tam nám řekli, kdo a jak založil Národní divadlo. Byli jsme v planetáriu v Praze a tam jsme se toho dost naučili. Dvakrát jsme měli ŠKOLU V POHYBU, která mi sice moc nešla, ale i tak byla super. Na Vánoce jsme měli VÁNOČNÍ JARMARK, na který jsme vyráběli spoustu nádherných a kreativních výrobků. První pololetí bylo super,ale v tom druhém jsme měli jen jeden program BESEDÁRIUM a to o vlastivědě. I ten byl super, protože jsem si řekli hodně věcí o době totality. Ale potom přišla ta hrozná karanténa, ve které nám paní učitelka každý den posílá úkoly. Někdy jsou úkoly lehké a někdy těžké, ale nejčastěji jsou lehké. Nejhorší je to, že nemůžeme na školní výlet, na který jsem se moc těšila a navíc je to poslední rok s paní učitelkou. Na prázdniny jedeme na tábor Nedamov.

Jarolímková 5.B.

V září 2019 pro mě začalo 1.pololetí 5. třídy. Bylo to fajn, jezdili jsme na výlety a akce např. PLANETÁRIUM, které bylo zajímavé a poučné. I ve škole byly super akce např. ŠKOLA V POHYBU, na kterou jsem se těšila.

Ve výuce mě toho hodně bavilo i nebavilo. Bavila mě matematika, čeština, tělocvik a vlastivěda a moc mě nebavila geometrie a přírodověda.

Ve 2.pololetí jsme školní výuku měli jen chvilku, protože jsme měli koronavirové prázdniny. Mně to ale nevadilo, domácí výuka mě baví. Nejvíce mě ve 2.pololetí bavila v matematice desetinná čísla a referáty, které jsem si mohla psát na počítači.

Mrzí mě, že nemůžeme jet na školní výlet, moc jsem se tam těšila.

Školu mám ráda, zažiju tam hodně zážitků a srandy, máme hodnou paní učitelku, spolužáci jsou fajn. S kamarádkami ze třídy jsme se hodně scházeli i mimo školu, tak mi vadí, že jsme se ve 2. pololetí moc neviděli. A hodně se těším na další školní rok, na spolužáky, novou třídu, učitele a tak. I když mě mrzí, že se musíme rozloučit s naší paní učitelkou.

O prázdninách budeme jezdit na různé hrady, zámky, zoo a herní centra. V červenci pojedeme na fotbalové soustředění, tam jedeme už třetím rokem a vždy se moc těším. Užijeme si hodně srandy.

Doufám, že budu mít dobré vysvědčení a jsem ráda, že si pro něj můžu dojít do školy.

T.Holečková 5.B