Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Je nám ctí podělit se o obrovský úspěch žákyň devátého ročníku Základní školy Pražská v okresním kole Olympiády v českém jazyce. Školního kola se zúčastnili všichni žáci 9. tříd v rámci prosincové prezenční výuky. Do okresního kola mohli postoupit pouze dva nejúspěšnější řešitelé. Těmi se staly Natálie Stašková (9. A) a Anna Vitoušková (9. B). Kromě Olympiády v českém jazyce se na naší škole konaly i další předmětové olympiády, například olympiáda dějepisná. V té zabodovali především hoši, kteří naši školu výborně reprezentovali i v kole okresním. Olympiáda v českém jazyce se však stala doménou dívek.

Okresní kolo proběhlo koncem ledna, tedy v době, která umožnila pouze distanční podobu soutěže. 27. ledna zasedla obě naše děvčata k notebookům a během 120 minut musela zpracovat lingvistické úkoly a poradit si s úkolem slohovým. Ve většině olympiád jsou našimi soupeři studenti osmiletých gymnázií, kteří mají velkou výhodu v tom, že jejich studijní plán zahrnuje větší rozsah učiva, které je často součástí předmětových olympiád. Naše děvčata si však s tímto hendikepem poradila a svým výkonem si proklestila cestu k vynikajícímu umístění. Natálka Stašková obsadila 4. příčku a Anička Vitoušková se stala absolutní vítězkou okresního kola, a tím si zajistila postup do kola krajského.

Oběma dívkám děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a přejeme jim další, nejenom studijní úspěchy.

Mgr. Sylva Buriánová, Mgr. Helena Šmídová

Zápis do 1. ročníků