Hledáme mladého chemika .

Dne 1. 11. 2021 se konalo školní kolo soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika“. Úkoly, které nám byly zadány, ověřovaly naše znalosti z 8. a 9. ročníku. Většina úkolů byla poměrně jednoduchá, ale pár obtížnějších se také našlo.

Myslím, že většině nešlo o to, aby vyhráli, ale chtěli si otestovat své znalosti s ostatními. Byla to velice dobrá příležitost a my žáci se budeme těšit na další soutěže z ostatních předmětů.

Anežka Hladíková  9.B

Školního kola se v letošním ročníku zúčastnilo 12 soutěžících. Téměř všichni soutěžící získali nadpoloviční většinu bodů a právem jsou označováni za úspěšné řešitele. Tři nejlepší postupují do druhého kola, které se uskuteční v prosinci. Všichni si přejeme, aby bylo možné soutěž uskutečnit podle původního plánu na Masarykově střední škole chemické v Praze.

Každý účastník soutěže získal sladkou odměnu a všem postupujícím držíme palce.

Mgr. Klára Rákosníková

Zápis do 1. ročníků